«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Yatak Odası Avizeleri Tercihinde Dikkat Edilecek Noktalar

Yatak Odası Avizeleri Tercihinde Dikkat Edilecek Noktalar

Yatak Odası Avizeleri Tercihinde Dikkat Edilecek Noktalar

Yatak odası avizeleri bakmaya başlamışsak, ya hayatımızın dönüm noktası olan evlilik öncesi hazırlık dönemindeyizdir ya da mevcut olanlardan sıkılıp, evimizde farklı bir atmosfer yaratmak istiyoruzdur. Hangi sebeple olursa olsun, satıcı ile el sıkışıp satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce avize seçimi yaparken doğru tercih yapmanızı sağlayacak birkaç bilgiye göz gezdirebilirsiniz.

Nasıl ki doğru kıyafet seçimi için vücudumuzu iyi tanımamız, ölçülerimizi bilmemiz gerekiyorsa, doğru avize seçimi için de evimizin ölçülerini iyi bilmemiz gerekir. Örneğin; avize alacağınız odanın tavanı yüksek değilse, çatı katı dairelerde ki gibi, uzun sarkıtlı avizeler tercih etmeniz çok yanlış bir tercih olacaktır. Tam tersi durumda da, yani yüksek tavanlı odanıza çok küçük ve ensiz avize almanız da yanlış bir tercihtir.

Evinizin mevcut dekorasyonuna göre yapacağınız avize seçimi, başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Eviniz avangart tarzda döşenmiş ise minimalist ya da modern tasarımlı avizeler yanlış tercihler olacaktır. Örneğin; avangart tarz mobilyalarınız ile taşlı yatak odası avizeleri uyum içinde olacaktır. Ledli yatak odası avizeleri ise minimalist ve modern tarzda seçtiğiniz mobilyalar ile kullanabilirsiniz.

Yatak Odası Romantik Avize Seçenekleri

Yatak Odası Avizeleri Tercihinde Dikkat Edilecek Noktalar
Yatak Odası Avizeleri Tercihinde Dikkat Edilecek Noktalar

Pek fazla kişi göremese de, yatak odanızın aydınlatması için yapacağınız doğru yatak odası avize tercihi, ortamın enerjisini etkiyecektir. Yatak odanızda romantik etki yaratmak için tüy kaplı led avizeler, kalp ya da yıldız gibi şekillerde yapılmış tasarım avizeler başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Eğer seçim yapmakta o kadar iyi değilseniz, yatak odası avize abajur seti alarak, kolaylıkla aydınlatmalarınız için kombin oluşturabilirsiniz. Ya da avize satan mağazaların satış temsilcilerinden tavsiye alabilirsiniz.

En Şık Yatak Odası Avizeleri

Mobilyalarınızın tarzına göre, hem renk hem model olarak uyum sağlayacak yatak odası avizesi tercih ettiğinizde, yatak odanızda şıklığı yakalamış olacaksınız. Şıklığın ilk ve değişmez kuralı, uyumdur. Bu kuralı çiğnemediğiniz sürece ister yatak odası avizeleri ahşap olsun ister klasik yatak odası avizeleri olsun, estetik bir görüntü yakalayarak, odanızda ideal bir dekorasyon yaratmış olursunuz.

Yatak Odası Avizesi Nasıl Olmalı?

yatak odasi avizeleri tercihinde dikkat 1

Sadelik ve basitliğin popülerlik kazandığı son dönemde, yatak odaları artık abartılı parçalarla değil daha çok minimalist parçalarla dekore ediliyor. Siz de doğallıktan ve pratiklikten yanaysanız yatak odası mobilyaları konusunda, spor yatak odası avizeleri ile zahmetsizce aradığınız tamamlayıcı dokunuşu gerçekleştirebilirsiniz.

Yatak odası avizeleri tercihi mutlaka yatak odasındaki eşyalar ile uyum içinde olacak şekilde yapılmalıdır.

Yatak Odası İçin En Çok Tercih Edilen Modeller

Yatak odası avizeleri, son dönemlerde çoğunlukla rattan örme modellerden, metal ya da camdan yapılmış yaratıcı geometrik şekillerle tasarlanmış modellerden ve eskitme yapılan ahşap modellerden seçiliyor. O kadar çeşitlilikte üretiliyor ki, kendi zevkinize hitap edecek ya da yatak odanıza uyum sağlayacak avizeyi bulmanız artık çok daha kolay.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *