«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Stor Perde Nasıl Yıkanır? Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?

Stor Perde Nasıl Yıkanır? Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?

Stor Perde Nasıl Yıkanır? Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?

Stor perde nasıl yıkanır sorusunu kendimize soruyorsak, ya bayram öncesindeyizdir ya da artık stor perdemiz üstüne oturan tozlardan dolayı renk değişikliğine uğramıştır.

Evlerimize ve yaşam alanlarımıza modern bir görünümü kazandıran stor perdeler, konu yıkamaya gelince klasik perdeler kadar kolay yıkanmayabilirler. Diğer kumaş perdelerimizi, çamaşır makinemize atıp, uygun programı seçerek kolayca yıkarken, stor perdelerimize bu şekilde temizleme işlemi uygulayamayız.

Stor perdelerimizi, profesyonel olarak bu işi yapan temizleme firmalarına verebileceğimiz gibi evde kendimiz de yıkayabiliriz.

Stor Perde Evde Nasıl Yıkanır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Stor Perde Nasıl Yıkanır? Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?
Stor Perde Nasıl Yıkanır? Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?

Sizler için, stor perde nasıl yıkanır, evde stor perde nasıl yıkanır, bu sorular hakkında yararlı olabilecek birkaç nokta;

  • Stor perdenizi, her iki tarafındaki kilitleri açarak mekanizmadan çıkarın
  • Perdenizi balkonunuzda ya da banyonuzda, düz zemine yatırın
  • Tazyikli su değil, akış hızı az olan su ile tozlardan arınmasını sağlayın
  • Tozlar su ile uzaklaştıktan sonra, sabun ve yumuşak bez ya da yumuşak yıkama fırçası ile stor perdenizi ovmaya başlayın
  • Yıkama esnasında çok fazla sıcak su kullanmaktan kaçının. Çünkü çok sıcak su perdenizin yapısını bozabilir. Ilık su tercih etmeniz temizleme işleminde daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Durulama işleminin ardından stor perdenizi katlanmayacak şekilde bir kenara kaldırmamalı, kurumaya bırakmalısınız.

Tüm bunlar, stor perde nasıl yıkanır sorusunun dikkat edilmesi gereken püf noktalarıdır.

Her ihtimale karşı, ürünü aldığınızda kutusundan çıkan bilgilendirme kitapçığına göz atmalı, ideal yıkama koşulları için doğru bilgi sahibi olmalısınız. İnternette, çift mekanizmalı stor perde nasıl yıkanır, dikey stor perde nasıl yıkanır gibi sorularınız cevabını bulabilirisiniz. Yine de ürünü yapan firmanın stor perde nasıl yıkanır hususunda verdiği bilgiler, yanlış temizlik uygulaması yapmamıza engel olacaktır.

Sararmış Stor Perde Nasıl Beyazlatılır?

stor perde nasil yikanir

Zaman içinde, özellikle mutfaktaki stor perdemiz, yemek buharlarından ve tozdan dolayı sararabilir. Beyaz stor perdeler nasıl yıkanır diye soruyorsanız, bu durumda, soğuk su ve yumuşak bez ya da fırça ile stor perdemizi temizleyebilir, rengini beyazlatabiliriz. Tedbir olarak, mutfağımızda yer alan stor perdemizi, daha sık silip yıkayarak iyice sararmasını beklemeden, renginin beyaz kalmasını sağlayabiliriz.

Stor perde nasıl yıkanır sorusu kadar, tabi ki stor perde ne sıklıkta yıkanmalıdır bu sorunun cevabını da araştırmak gerekir. Özellikle, stor perdelerin farklı modellerine göre yıkama araştırması yapılmalıdır. Boncuklu stor perde nasıl yıkanır sorusunun cevabı ile ikili tül stor perde yıkanır mı sorularının cevabı aynı olmayabilir.

Stor Perde Yıkamak İçin Hangi Deterjan Kullanılır?

Stor perde yıkaması deyince aklımıza önce sabun ya da arap sabunu gelmelidir. Çünkü fazla kimyasal içermeyen yapıları ile stor perdeye yıkama esnasında zarar vermezler. Bunun dışında, stor perdelerinizi yıkarken, istemeyen kötü sonuçlardan kaçınmak için profesyonel deterjan almalı ve kullanmalısınız.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *