«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Rustik Perde Modelleri Nedir?

Rustik Perde Modelleri Nedir?

Rustik Perde Modelleri Nedir?

Rustik perde modelleri, doğayı yansıtan, doğadan ilham alan tasarımlardan oluşur. Kornişler ve perde askısı çoğunlukla ahşap ya da ahşap görüntüye sahiptir. Rustik çubuğu, perdeyi taşıyan boru şeklindeki aparattır ve ahşaptan başka bronz, bakır ve başka metallerden de yapılır ve direkt olarak duvara monte edilir. Bu yüzden, kartonpiyer duvarlarda kullanılmaması tavsiye edilir.

Rustik halkalar da aynı şekilde ahşap ya da metallerden yapılır ve rustik çubuğu ile uyum içindedir.

Ahşap rustik perde modelleri daha çok yazlık ve sahil beldelerde karşımıza çıkar. Özellikle, pirinç rustik perde de deniz kenarlarında yer alan konaklama yerleri ve evlerde çoğunlukla tercih edilir.

Kısa Rustik Perde Neden Tercih Edilir?

Rustik Perde Modelleri Nedir?
Rustik Perde Modelleri Nedir?

Herkesin kuşkusuz ki şehirlerin gürültüsünden ve yoğunluğundan kaçıp kurtularak, kendini rahatlatmak ve dinlendirmek için tercih edeceği yaşam alanlarının, doğadan esintiler taşıması tercih edilir. Çünkü doğa ile ne kadar yaklaşırsak o kadar çok kendimizi huzurlu ve dingin hissederiz.

Özellikle, güneş ışığı ne kadar yaşam alanımıza ne kadar çok girerse enerji o kadar yükselir. Bu yüzden, penceremizde dışarıdan gelen güneş ışığının evimize girmesine olanak sağlayan kısa salon rustik perde modelleri ya da kısa mutfak rustik perde tercih etmemiz doğru bir tercih olacaktır. Seçeceğimiz rustik perde modelleri ne kadar doğal renklerde ve desensiz olursa, evimizin o kadar ferah ve iç açıcı bir görüntüye sahip olmasını sağlayabiliriz.

Mutfak Rustik Perde Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yer olan mutfağımıza, mutfak rustik perde modelleri arasından en uygununu seçerek enerjisini yükseltmeniz, evimizin genel atmosferiniz de değiştirecektir. İçinde kendimizi iyi hissettiğimiz bir yer yaratmak, evimizde geçirdiğimiz zamanın niteliğini de etkileyecektir.

Sadece sade değil, avangart rustik perde modelleri de evimize farklı bir soluk getirebilir. Doğallık çizgisinin dışında olan, epey gösterişli olan bu tarz, fayans ve dolaplarla doğru şekilde kombin edildiğinde son derece şık ve göz doldurucu bir mutfağa sahip olmamıza neden olacaktır.

rustik perde modelleri nedir 2

Alışveriş yapmadan önce rustik korniş modelleri, açılabilir rustik perde ya da güneşlikli rustik perde ile ilgili yapacağımız araştırma ve rustik perde nerede kullanılır sorusu için toplayacağımız bilgiler daha ideal seçimler yapmamıza neden olacaktır.

Yeterli araştırma yapıp, konuya hakim olduktan sonra, yapacağınız doğru seçimin doğru fiyatlarda olması için rustik perde fiyatları ne kadar diye kendinize sorup, son basamak olarak rustik perde modelleri için uygun fiyat arayışına girebilirsiniz.

Rustik Perde Fiyatları Ne Kadar?

Rustik perde, farklı farklı malzemelerden yapılıyor ve dolayısıyla buna göre de fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca hazır alınan ile özel olarak yaptırılan perdelerin fiyatları da farklıdır. Özel olarak yapılan, örneğin çatı katı rustik perde modelleri ya da yakın dönemde tasarlanmış son moda rustik perde fiyat olarak daha yüksek bantlarda karşımıza çıkabilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *