1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. L Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

L Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

L Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ferah, modern ve şık oturma alanı tasarımı sunan l koltuk dekorasyonu ile yaşam alanlarınızın konforunu ve şıklığını ciddi anlamda arttırabilirsiniz. Bugün yazımızda sizlerle evinizi daha yaşanabilir bir mekan haline getirecek dekorasyon fikirleri paylaşacağız.

1.    Doğru L Koltuk Seçimi

Öncelikle oturma alanlarınız için en ideal L koltuk modelini belirlemeniz gerekir. Oturma alanınızın büyüklüğü, diğer mobilyalarınızın tarzı ve renklerine göre uygun ebat ve modeldeki tasarıma kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin, minimal tarzda bir salonunuz varsa beyaz, gri ve siyah L koltuklar sizin için ideal L koltuk modeli olacaktır. Ya da ev dekorasyonunuzun daha canlı olmasını isterseniz kırmızı, turkuaz ve yeşil koltuklar da evinize bambaşka bir hava kazandıracaktır.

2.    Koltuk Şalları İle Şık L Koltuk Dekorasyonu

L koltukların görünümünü tamamlamak ve tarzınızı yansıtmanıza olanak vermesi bakımından koltuk şallarını mutlaka kullanmalısınız. Her çeşit renk, desen ve ebatta olan koltuk şalları evinizi sıcak ve konforlu bir alana çevirebilirsiniz. Özellikle havaların soğuduğu sonbahar ve kış aylarında hem koltuklarınızın şık görünmesini sağlayabilir; hem de hemen ısınabileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz.

3.    Yastık Setleri İle Özgün L Koltuklar

Eğer koltuğunuzu özgün ve dekoratif bir alan haline getirmek istiyorsanız yastıkların gücünden mutlaka yararlanmalısınız. Tüm L koltuk modelleri için kullanılabilen, 30×30, 45×45, 60×60 gibi pek çok farklı ebat seçeneği bulunan yastıklar koltuğunuzun dekorasyonuna ayrı bir hava getirecektir. Kadife, pamuk, jüt ve peluş gibi pek çok farklı materyalden dokunan yastıklar koltuğunuza sihirli bir dokunuş yapacaktır.

4.    Orta Sehpalar İle L Koltuk Dekorasyonunu Tamamlayın

L Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
L Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Orta sehpalar koltukta dağınıklıkların oluşmaması, şık ve dekoratif objelerle çok daha kullanışlı ve dekoratif alanlar hazırlanmasını sağlar. L koltuklar, koltuk takımlarına kıyasla daha az yer kaplar. Özellikle koltuğun L uzantısının yer aldığı bölümle koltuk arasına koyacağınız bir orta sehpa L koltuk tasarımı açısından çok şık ve konforlu bir kullanım sağlayacaktır. Odanızın ve koltuğunuzun tasarımına göre ferforje, ahşap, metal ve cam orta sehpalardan en ideal olanı seçebilirsiniz.

5.    Koltuk Yanı Okuma Köşeleri ile L Koltuk Dekorasyonu

Oturma odasını en şık gösteren detaylardan birisi odadaki kitap, dergi ve gazete gibi objelerdir. Bu objeleri koltuğunuzun hemen yanına koymanızı sağlayan okuma sehpaları koltuğunuzun tasarımını bambaşka bir boyuta çıkaracaktır. Çekmeceli, iki bölmeli ya da kapaklı tasarımlar okuma köşeleriniz ile salonunuzun görünümüne özgünlük ve şıklık kazandıracaktır.

6.    L Koltuk Tasarımında Aydınlatmanın Gücünden Faydalanın

Koltuğunuzun hemen yanı başında olan lambaderler hem size ekstra bir aydınlatma sağlayacaktır; hem de salonunuzun şıklığını perçinleyecektir. Eğer salonunuz çok küçükse lambader almak yerine abajur ya da led aydınlatma gibi aydınlatma çeşitlerini de araştırmanızı öneririz. Aydınlatma sistemleri ile hem L koltuk dizaynı hem de salonunuzu aydınlatabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *