«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Elegant Ne demek? Kullanım Şekli Nasıldır?

Elegant Ne demek? Kullanım Şekli Nasıldır?

elegant-ne-demek

Elegant ne demek, ne anlama gelir ve hangi durumlarda kullanılabiliriz bilgi sahibi olursak yanlış kullanımlarının önüne geçebiliriz. Yabancı kökenli olan bu kelime, en temel anlamı ile ‘zarif’ demektir. Fransızcadan dilimize geçen ve birçok durumlarda kullanılan bu kelime, günlük hayatımıza yerleşmiştir.

Ayrıca, otomobil sektöründe elegant, binek otomobillerde yüksek hızlar için üretilen bir lastik türü için de kullanılır. Lastikte elegant ne demek sorusunun cevabı, otomobil lastiğinin hangi sınıfa ait olduğu ile ilgilidir.

Moda ve giyim alanında, çoğunlukla yabancı kökenli kelimelerden geçmiş terimler olduğu için, birkaç kalıp hakkında bilgi sahibi olmak faydamıza olacaktır.

  • So elegant ne demek; ‘so’ çok anlamındadır ve elegantın anlamını güçlendirir; çok zarif olarak kullanılır.
  • Drescode elagant ne demek; belirli davetlerde ve yerlerde uyulması gereken giyim kuralıdır. Örneğin, bazı kutlamalar ve yemeklerde erkeklerin smokin, kadınların tuvalet giyme zorunluluğu vardır.
  • You are so elegant ne demek; iltifat ederken kullanılır ve çok zarifsin ya da çok zarifsiniz anlamındadır.

Elegant, hangi durumlarda kullanılabilir, bu bilgilerle aşağı yukarı bir fikir sahibi olabiliriz.

Elegance Ne Demek? Nerelerde Kullanılır?

elegant-ne-demek
elegant ne demek

Elegance, zarafet ve şıklık anlamına gelir ve genellikle iltifat ve övgü içeren cümleler içinde kullanılır. Örneğin, her seçtiğiniz elbisede bir zarafet var demek yerine her seçtiğiniz elbisede elegance var diyebiliriz. Çoğunlukla kıyafetler ve stil için kullanılan bu kelime artık günlük kullanıma geçmiştir. Sorunun cevabını ararken karşımıza çıkan bu terim, elegant kelimesinden türemiştir.

Oluşturulan mekanlar da elegance olarak nitelendirilebilir. Örneğin, elagance restoran olarak, restoranı niteleyebiliriz. Zarif ve şık bir konsepte sahip olan ve bu sebeple drescode da uygulananan bu restoranlar ya da cafe de olabilir, elegance olarak sınıflandırılabilir.

Elegant Hangi Dilde Olup Türkçe’ ye Geçmiştir?

elegant-ne-demek

Elegant, Fransızcadan dilimize geçmiş bir kelimedir. Eski dönemlerde, şimdi İngilizcenin sahip olduğu etkiye Fransızca sahip olduğu için, çoğu kelime de Fransızcadan uyarlanarak ya da birebir dilimize geçmiştir. Çoğu durumlarda da hem İngilizce hem de Fransızca birlikte kullanılabiliyor. Cevabı ararken, bu sebeple İngilizce kalıplarla kullanıldığı durumlar karşımıza çıkar.

Elegant, You are so elegant ne demek diye karşımıza çıkabilir. ‘Çok zarifsiniz’ ifadesi, burada hem İngilizce hem de Fransızca kelimelerin birleştiği bir cümledir. Moda dünyası için black is always elegant ne demek olduğu, siyah kıyafet seçimin her zaman zarif bir sonuçlar vereceğine dairdir.

Elegant Ne Demek? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Cevap; her zaman şıklık ve zarafet ile ilgilidir ve çoğunlukla iltifat için kullanılır. Kullanıldığı başka durumlar da vardır. Everlastingly elegant ne demek diye araştırdığımızda, çok zarif bir çiçeğe verilen ad olduğunu da görebiliriz. Yine çiçeğin zarifliğinden dolayı elengant olarak betimlenmiştir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *