«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Hava Temizleyici Almadan Dikkat Etmeniz Gereken 5 Husus

Hava Temizleyici Almadan Dikkat Etmeniz Gereken 5 Husus

hava-temizleyici

Nihai kararınızı vermeden önce, ihtiyaçlarınıza göre en az üç hava temizleyici düşünmelisiniz.

Birkaç temel kriteri incelerseniz karar vermek çok daha kolay olacaktır. Bu yazıda, iç mekan havanızı etkili bir şekilde temizleyebilecek bir ünite bulmanıza yardımcı olacak bazı temel özellikleri gözden geçireceğiz.

1) Havadaki Kirleticiler

Her şeyden önce, seçtiğiniz ünitenin ne tür hava kirleticilerini çıkarabileceğini belirlemelisiniz.

Bir HEPA filtresi satın alırsanız, bu tür hava temizleyici genellikle 0,3 mikron kadar küçük kirleticileri giderebilir. Daha küçük kirleticileri bile ortadan kaldırmak istiyorsanız, daha güçlü bir makine aramanızı öneririm.

Bununla birlikte, bu cihazların daha pahalı ve karmaşık olduğunu hatırlamak çok önemlidir. Sonuç olarak, daha yüksek bir bakım maliyetine sahiptirler. Ayrıca çok daha fazla enerji tüketirler.

2) Yıllık İşletme Maliyetleri

hava-temizleyici
Hava Temizleyici

Tercih ettiğiniz ürünün fiyat etiketleri dikkate alınmak zorunda olsa da, dikkate alınması gereken tek şey bu değildir.

Fiyat etiketine ek olarak işletme giderlerini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, aygıtın fayda sağlamaya devam etmesi için HEPA filtreleri ve UV lambaları düzenli olarak değiştirilmelidir.

Seçtiğiniz ünitenin ne kadar elektrik kullandığını da öğrenmelisiniz. Bu cihazlardan çok sayıda arzu ederseniz, kullanım giderlerinizi önemli ölçüde artıracaksınız. Bu nedenle satın alma kararlarınızı vermeden önce bu birimlerin yıllık işletme maliyetlerini incelemeyi unutmayın.

3) Değer

Seçtiğiniz hava temizleyicinin temizleme yeteneği, temizlenen metrekare ve fiyatlandırma gibi göreli değerini belirlerken birkaç temel değişkeni incelemenizi öneririz.

Birimin toplam maliyeti, satın alma fiyatının yanı sıra yıllık işletme maliyetlerini de içerir. Sonuç olarak, birimin göreli değerine karar vermeden önce tüm bu faktörleri değerlendirmelisiniz. Bu sayede ilk kez satın alıyor olsanız bile bilinçli bir seçim yapabilirsiniz.

4) Yüksek Kalite

hava-temizleyici

İyi bir ürün satın almak istiyorsanız kalite faktörünü incelemelisiniz. Satın almak istediğiniz hava temizleyicinin mükemmel bir yapıya, kaplamaya ve yağa sahip olup olmadığını kontrol edin. Bunun dışında şirketin web sitesini, müşteri hizmetlerini ve kullanım kılavuzunu da düşünmelisiniz.

Taleplerinizi karşılamak için bu tür ekipmanları satın alırken, mümkün olan en yüksek kaliteyi hedeflemelisiniz.

5) Garanti

Son olarak, almayı düşündüğünüz cihazda da bir garantiniz olduğundan emin olun. Güvenlik açısından ise 2 yıllık garantiyi kapsamak fazlasıyla yeterli.

Kısacası, gerekli hava temizleyiciyi satın almadan önce bu beş şeyi dikkate almanızı öneririm. Böylece paranızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *