«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Country Ne Demek? Country Tarzı İçin 5 Öneri

Country Ne Demek? Country Tarzı İçin 5 Öneri

country-ne-demek

Country ne demek sorusu, yeni dekorasyon stillerine meraklı olanların sıklıkla duyduğu bir sorudur. İşte Country tarzı dekorasyona dair merak edilen her şey!

Country tarzı ülkelerin kendine özgü mimari ve dekorasyon stilleri olarak nitelendirilebilir. Kır tarzı olarak da bilinen bu dekorasyon stilinde özellikle Amerikan, İngiliz ve Fransız dekorasyonları ön plana çıkmaktadır.

Country Ne Demektir? Country Tarzı Ne Demek?

Country tarzı minimalizmin tersine gösterişin ön planda olduğu bir stildir. Bu tarz kendine has detayları ile ilgi çekici dekorasyonlar oluşturmayı kolaylaştırır. Minimalist dekorasyon stilinin sade, derli toplu ve naif tasarımlarını bu stilde görmek mümkün değildir. Aksine her şey olabildiğine serbest ve doğaldır.

Country tarzı 1900’lü dönemin dekorasyon stilini bu güne taşımaktadır. Bu stil dünyanın birçok yerinde ilgi odağı olmuş durumda. Özellikle endüstriyel tasarımların birbirine benzeyen dekorasyonlarına bir tür meydan okuma diyebiliriz.

Country Ne Demek? Country Tarzı Dekorasyon Nasıl Yapılır?

country-ne-demek
Country ne demek

Country dekorasyon stili nostaljik ve doğal tasarımlar oluşturmayı hedefliyor. Dolayısıyla bu dekorasyon stilinde doğaya atıfta bulunan dekoratif ürünler, doğal malzemeler ve doğadan ilham alan desenler tercih ediliyor.

Country Dekorasyon Nedir? Country Dekorasyon Fikirleri

Countyr dekorasyon stili şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin aradığı huzuru bulmalarını sağlıyor. Esasen şehir dışında yaşayanların ev stili olsa da şimdilerde modern mobilyalarla harmanlanmış ve bambaşka bir boyut kazanmıştır. Country en büyük avantajı ise her mekanda farklı şekillerde uygulanabilme özgürlüğü tanımasıdır.

1-Country Ne Demek? Country Ev Dış Cephe

country-ne-demek

Country dış cephe modellerinde doğadan esinlenen detaylar göze çarpar. Ahşap cephe kaplamları bu tarzın en çok göze çarpan ürünleri arasındadır. Ayrıca cephelerde doğadan ilham alan motifler görmek de mümkündür.

 2-Fransız Country Tarzı Mobilya

Bu mobilyalar Fransa’nın yerel malzemeleri ve sofistike kentsel özelliklerinin işlendiği mobilyalardır. Moda akımlarının merkezi olan Fransa’ya özgü nitelikler taşıyan Fransız Country dekorasyonlarında sıklıkla kullanılırlar.

4-Country Tarzı Yatak Odası

country-ne-demek
Country ne demek?

Yatak odanızı Country stili ile buluşturmak için eskitme ahşap dolaplar, doğadan esinlenen desenlere sahip nevresimler ve perdeler kullanmalısınız. Kır yaşantısını yatak odanıza davet ederken renk uyumunu gözden kaçırmayın.

5-Country Tarzı Mutfak

Country mutfaklarda neredeyse tüm tabak çanaklar sergilenir. Her şey göz önünde olmalıdır. Geleneksel bir hava yaratmak için antika aksesuarlar sıklıkla tercih edilir. Bunula birlikte eskitme ahşap yemek masası gibi eskiyi anımsatan mobilyalar da birçok kez göze çarpar.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *