«
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. 4 Mutfak Dolabı Boyası İle Mutfak Dolabı Boyama Tüyoları!

4 Mutfak Dolabı Boyası İle Mutfak Dolabı Boyama Tüyoları!

mutfak-dolabi-boyasi

Mutfak dolabı boyası arıyor ama dolaplarınıza uygun boyayı bulamıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte mutfağınızı baştan yaratmak için dolap boyama ile ilgili önemli tüyolar!

Mutfak Dolabı Boyası Renkleri, Mutfak Dolabı Boyası Nasıl Olmalı?

Mutfak dolabı için boya seçerken önceliğiniz duvarlara, tezgaha, zemine ve inovatif ürünlerinize uygun renk seçimi yapmak olmalıdır. Mutfağınızda çok fazla renk bulunuyorsa beyaz veya nötr renk dolaplarla dekorasyonunuzda denge oluşturabilirsiniz.

Mutfak dolabı için kullanacağınız boylar akrilik boya, yağlı boya ve sprey boya olmak üzere üç farklı şekilde bulunmaktadır.

1- Mutfak Dolabı Boyası Beyaz Renkli

Gri dokunuşlu sıcak bir beyaz tonu mutfağınızı son derece modern gösterir. Ne gri ile krem arasındaki kırık beyaz tonları da şık bir dekorasyon yaratmak için uygundur. Bu renkleri ayrıca duvar, tavan ve döşemlerde de kullanabilirsiniz.

2- Mutfak Dolabı Boyası Vernikli

mutfak-dolabi-boyasi
Mutfak dolabı boyası

Mutfak dolaplarınızda düz veya saten lateks gibi parlak olmayan boyalar kullandıysanız temizlenmeye uygun olmadıkları için kısa sürede aşınabilirler. Bu durumda vernikli bir kat boya uygulaması ile bu sorunu çözmeyi deneyin.

3- Akrilik Mutfak Dolabı Boyası

Akrilik boyalar mutfak dolapları için popüler olan boyalardır. Parlak yüzeyi ve pürüzsüz dokusu ile dikkat çekici bir dekorasyon için uygundur. Modern mutfakların vazgeçilmezleri arasında canlı ve şık görünümleri ile akrilik boyalar oldukça yaygın.

4- Parlak Mutfak Dolabı Boyama

Parlak mutfak dolapları çabuk leke tuttuğunda son dönemler kullanıcılar bu dolapları boyama ihtiyacı hissetmeye başladı. Ayrıca çok parlak renkler yansıtıcı olduğundan mutfaktaki diğer renkler üzerine yansır ve karmaşık bir görüntü oluşturur. Parlak mutfak dolaplarınız düşük parlaklıktaki boyalarla kapatmanız mümkündür.

Mutfak Dolabı Boyama Nasıl Yapılır?

mutfak-dolabi-boyasi

Mutfak dolaplarını boyamak bazen kafa karıştırıcı olabilir ama sanıldığı kadar zor değildir. Birkaç adımda mutfaklarınızı kendi başınıza boyayabilirsiniz.

• Tezgahınızı bir koruyucu ile kapatın ve boyayacağınız yerleri temizleyin.
• Ahşap dolaplarda zımparalama ile pürüzleri ortadan kaldırmanız gerekir.
• Akülü vidalam yardımıyla kapak kulplarını çıkardıktan sonar boyamayacağınız kısımları maskeleme bandı ile kapatın.
• Küçük boylu bir rulo ile yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı bir kez boyama yapın. Küçük detaylar için kestirme fırçaları kullanabilirsiniz.

Dilerseniz iki kat boyama ile dolaplarınızın daha güzel bir renge bürünmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama bitince maskeleme bandını çıkarın ve kuruduktan sonra kulpları tekrar takın.

Mutfak Dolabı Boyası Fiyatları ve Boyama Fiyatları

Mutfak dolapları için tercih ettiğiniz boyanın kalitesine göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Mutfağınızı kendiniz boyamayacaksanız dolap boyutları ve talep ettiğiniz boyama işlemine göre de fiyatlandırma farklı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *