«
 1. Anasayfa
 2. Dekorasyon Firmaları
 3. Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Yatak odanızı daha ferah, konforlu ve şık bir alan haline getirmek mi istiyorsunuz? Sizlere küçük yatak odası dekorasyonu için birbirinden güzel tavsiyelerde bulunduk.

1.    Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Mobilya Seçimi

Yatak odanız küçükse alanınızın sıkışık görünmemesi için mobilya seçimi konusunda çok özenli hareket etmeniz gerekir. Bunun için sizlere tavsiyelerimiz:

 • Yatağınızı seçerken king size yataklardan kaçının. 140×200 ya da 160×200 iki yetişkinin rahatça kullanabileceği yatak ebatlarıdır.
 • Karyola seçiminde de size fikirlerimiz var. Yatak odanız oturma alanı seviyor; ancak koltuk koyacak alanınız yoksa divan karyolaları tercih edebilirsiniz. Divan şeklinde olması standart yatak tasarımından farklı olarak oturma alanı sağlar. Aynı zamanda katlanabilen ve alttan çıkan yatak ile birleştirilen yataklar da küçük yatak odası tasarımı bakımından size yardımcı olacaktır.

  Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri
  Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri
 • Elbise dolabınızı seçerken kapaklı dolaplar yerine sürgülü dolapları tercih edebilirsiniz. Böylelikle kıyafetlerinize çok daha rahat bir şekilde erişebilir; kapak açabileceğiniz alanı değerlendirebilirsiniz.
 • Yine gardırobunuzu açık gardırop şeklinde de seçebilirsiniz. Minimal ve şık bir tasarım olan açık gardıroplar son beş yıldır inanılmaz revaçta.
 • Şifonyer ve komidin seçiminde de alan olarak çok geniş olmayan mobilyaları tercih edebilirsiniz.
 • Makyaj masası yerine komidininizin üzerine koyacağınız bir ayna ve makyaj malzemelerinizi yerleştireceğiniz düzenleyiciler ile alandan tasarruf edebilirsiniz.

2.    Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Aksesuar Seçimi

Küçük yatak odası dizaynı için aksesuarlarınızı sizinle paylaştığımız tavsiyeler doğrultusunda en doğru şekilde seçebilirsiniz:

 • Yatak odanızda ayna kullanmayı seviyorsanız ayaklı aynalar yerine duvara asılabilen boy aynalarını tercihe etmenizi öneririz.
 • Çerçeve ve resim asmak istiyorsanız çok aşırıya kaçmayan büyüklükte ve sayıda çerçeveler kullanabilirsiniz.
 • Yatağınızın üzerine koymak için alacağınız ekstra yastıklar ile yatağınızı çok daha şık gösterebilirsiniz.
 • Yatak odası aydınlatması için abajur ya da lambader gibi alan kaplayacak sistemler yerine LED aydınlatma sistemlerini kullanabilirsiniz.

3.    Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Renk Seçimi

kucuk yatak odasi dekorasyonu fikirleri

Yatak odanızın rengi ile ilgili tavsiyelerimiz var:

 • Öncelikle yatak odası renginiz uyku kalitenizden ruh halinize kadar oldukça geniş bir çerçevede sizlere etki eder. Bu nedenle aşırı koyu, siyah ve tonlarından kaçınmalısınız. Bu renkler küçük yatak odası tasarımları bakımından da uygun değildir. Çünkü odayı çok daha dar ve basık gösterir.
 • Açık, pastel ve mat renkler odanızın daha ferah görünmesini sağlayacaktır.
 • Yatak odası için en çok tavsiye edilen renkler yavruağzı, açık mavi, somon, bej, krem rengi, beyaz ve açık yeşildir. Bu renkler arasından odanızın tasarımına göre uygun olan renk tonunu seçebilirsiniz.
 • Aynı zamanda mobilya renklerinizi de mümkün olduğunca açık tutmak odanızı ferah göstermede size yardımcı olacaktır. Bu kapsamda açık ahşap mobilyalar ve beyaz mobilyalar odanız için ideal olacaktır.

Bugün yazımızda sizlerle küçük yatak odası düzeni için faydalı olabilecek tavsiyeler paylaştık. Önerilerimiz ile küçük yaşam alanlarınızı ferah, konforlu ve estetik mekanlar haline kolaylıkla getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *